www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Tamer Arslan

Tamer Arslan
maviradyogazetesi@outlook.com.tr
Adalet herkese lazım
12/02/2019
Adalet herkese lazım
İnsanlığın yaşamını düzene girmesini sağlayan, sağlam bir alt yapısı olan bir adalet sistemidir.
Adaletin sarsıntıya uğradığı dönemlerde toplumsal yapı çöküşe geçerek kargaşanın şiddetin talanın tecavüzün hat safhada olduğu dönemlerdir.
Ülkelerin ve sistemlerin çöküşe geçerek boyunduruk altına girdiği dönemlerdir. Adaletin sistemli bir şekilde uygulandığı dönemlerde toplumlar etik ve yaşam kalitesinin artığı ülkelerinin yükselişe geçtiği dönemler olmuştur.
Tarihe bir bakın göz geçirin Hittitler, Sümerler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar yükseliş dönemleri ve çöküş dönemlerini inceleyin göreceksiniz.
Adaleti kısaca inceledikten sonra bölgemize ve yaşadığımız kentimize bir göz geçirip siyasal ve yönetsel tercihlerimizi ona göre yapalım. A,B,C partileri yada adaylar sizin için ne yaptı yada projesinde size ve kentinize ne vaatlerde bulundu. Projeleri neler ve neler yapabilecek kapasitede bir ekibi var. Ona göre inceleyip sizin için öncelikli parti ve adayı bu kriterlerle belirleyin.
Bir Belediye yol, su, park, temizlik hizmetleri ve en önemlisi yaşam alanları konutlar yapabilir bu belediyenin hizmetleri arasında yada belediye başkanının vizyonu ve ekibinin hayata bakış açısı ile gelişen toplumsal hizmetler geliştire bilir.
Öncelikle bir başkan adayı aday olduğu kentin bir vizyonu oluşturmalı ve bu vizyon kentin önünü açmalı kente yaşayan hemşerilerinin şuan ve geleceğinin umudu olmalı, insanları her ne olursa olsun hayata bağlamalı onu içinde ekibi ile gece gündüz çalışmalı projeler üretmeli ve kendisi ve ekibinin imzası bu hizmetleriyle geleceğe unutulmaz bir imzaları olmalı.
Peki, sizin tercih ettiğiniz adaylardan hangisinde bu özellikleri görüyorsanız adayınız odur. Onu bırakmayın ve başkanlık koltuğuna hiç durmadan yirmi dört saat çalışarak taşıyın.
Çünkü Sizin ve çocuklarınızın geleceği sizin sandığa gittiğinizde sandığa atığınız o bir oya bağlı olduğunu unutmayın.
Herkese mutlu bir gelecek vaat ediyorum, Desem yalan olur mu? Hayır, o zaman gelecekteki mutlu yaşamı sevdiklerinizle yaşamak için haydi herkes sandık başına oy kullanmaya gidin.
Sevgiyle kalın. Ahmet Arif'in dediği gibi ‘'Bir Umudum Sensin''


284 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Geçmişe takılı kalmak bir geleceği harcamaktır - 03/09/2019
özlerime başlamadan önce Kahraman Tazeoğlu'nundan birkaç satırla başlıyayım dedim. Ne demiş Tazeoğlu;‘'Ve geçmişe takılı kalmak bir geleceği harcamaktır. Hayat ayakta kazıklanmak değil, yediğin kazıklara rağmen ayakta kalabilmektir.
Boşalan Köy Okulları ve Belde binaları bir an önce çözüm bulunmalı - 17/07/2019
Değerli dostlar bu köşe yazımda cumhuriyettin ilk milli eğitim bakanı Hasan Ali Yücel’in klasiklerimden biri olan Francis Bacon kitabından (Denemeler S.68) kısa bir özet vereceğim Umarım sizindi ilginizi çeker. Bir de bütün şehir yasası ile boşalan
Hayat da kaç yenilgiler yaşadın/yaşatın yâda hep yenen sen oldu. - 02/05/2019
Değerli Mavi Radyo Gazetesi okurları, Daha dün gibi gazetemiz yayın hayatına gireli ve ne çabuk geçti zaman altıncı yılına girilmenin gururunu yaşamaktayız. Hayat iyi kötü geçip gitmekte ve toplumlar yönetimler geçen zamanla birlikte değişmektedir.
Bu köşe yazımda Bir Kitap ve iki fıkradan örnek vereceğim - 25/03/2019
"Beyaz Zambaklar Ülkesinde" kitabından bir kaç başlık seçtim. Türkçeye ilk kez, Mustafa Kemal Atatürk döneminde çevrilmiştir. Atatürk, Fin Halkının bu destansı başarısından öylesine etkilenmiştir ki, kitabın ülkedeki bütün eğitim kurumlarının, özelik
Başkanı seçecek kitle kararsız seçmen olacak… - 29/01/2019
Gündemimiz tabi ki, öncelikli olarak yerel seçim başkan adayları ittifaklar Cumhur ve Millet ittifakları adaylarını belirledi. Cumhur ittifakının (AKPARTİ-MHP) adayı mevcut belediye başkan vekili Ali Alper Boydak, Millet ittifakının (CHP-İYİ PARTİ)
Tahammül sınırınız ne kadar - 07/01/2019
Birlikte yaşam koşularını oluşturmak için çocuklarımıza ilkokuldan başlayan eğitimle olur bunu sağlamanın yolu ortak yaşam adı altında bir ders kitabı hazırlanmalı ve tüm okullarda okutulmalıdır.
Öğretmenlerimize kırk yılda köle olsak onların haklarını ödeyemeyiz - 22/11/2018
Tanınırlığımızı hatırladıktan sonara gelemim gündemimize tabiî ki herkesin ilk beklentisi siyaset olacak kim aday hangi partiden aday gibi beklentiler içersindesiniz tabiî ki öğrenmek bilgilenmek doğal hakkınız çünkü Dört yılık yada beş yıllık
Sinemanın ‘’Adanawood’’ yada ‘’AltınKozawood’’ Olmalı - 24/09/2018
Selam Dostlar Bu köşe yazısın da sizlere Adana Altın Koza ve Türk sinemasının 100. yılın dan
RADYOLAR
GAZETEMİZ
....
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam255
Toplam Ziyaret57051
FİKSTÜR
BRT