www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

www.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Dijital uçurumu yerli yazılımlar kapatacak

01/10/2020

Sanal okul ve sanal iş yeri konseptlerinin hayatımızda kapladıkları alanlar hızla artıyor. Eğitim-öğretim ve iş dünyasının online ortama taşındığı bugünlerde online platformlar yükselişini sürdürüyor.

Dijital uçurumu yerli yazılımlar kapatacak
Sanal okul ve sanal iş yeri konseptlerinin hayatımızda kapladıkları alanlar hızla artıyor. Eğitim-öğretim ve iş dünyasının online ortama taşındığı bugünlerde online platformlar yükselişini sürdürüyor.
Eğitimin geleceğini değiştiren online eğitim platformlarında eğitmenler; videolar, mesajlar, oyunlar ve mini sınavlar aracılığıyla öğrencileriyle sürekli iletişim halinde olabiliyor. Online eğitim materyalleri hem eğitmen hem de öğrenci tarafından sürekli erişilebilir durumda. Böylece kullanıcı, eğitmen ve kursun içeriği ile daha sistematik bir ilişki kurabiliyor.
Farklı öğrenme stillerine uyumlu
Video ve mini sınavlar gibi görsel materyaller ile eğitim almak yeni bilgiyi akılda tutma oranını artırıyor. Farklı öğretme stillerine uyumlu içeriğiyle etkili öğrenme deneyimi sunan Vedubox, Zoom entegreli yazılımlar içinde güvenli olmasıyla ön plana çıkan platformlar arasında. Vedubox’ın kütüphane, blog, haber akışı, mesajlaşma ve sınav gibi modülleri online deneyimi çok daha fazla güçlendiriyor.
Yerli yazılımla interaktif ders işlenebiliyor
Uzaktan eğitimi kolaylaştıran yerli yazılım Vedubox platformu hakkında bilgi veren Vedubox Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Harun Taşcı, “Platformumuzda farklı teknolojik özelliklere sahip sanal sınıflar sayesinde, online eğitimde farklı deneyimler sunmak mümkün. Eğitmenler, online sınıflarda sözlü olarak canlı ders anlatabilir, daha önceden hazırlanmış video eğitim içeriklerini öğrencilerine sunabilir ya da tıpkı fiziksel okullardaki gibi öğrencilerin de eş zamanlı katılabildiği etkileşimli dersler işleyebilir. Vedubox ile öğrenciler sözlü, yazılı ve görüntülü olarak söz alıp derse aktif katılım sağlayabilir. İnteraktif akıllı tahta sayesinde tahtada soru çözümleri yapabilirler. Öğrencilere rahat hissettikleri yerde, ailelerinin yanında, kendi hızlarında öğrenmeleri için yenilikçi ve online bir platform sağlıyoruz.” dedi.
Öğrenci istediği an istediği derse ulaşabiliyor, tekrar yapabiliyor
Yüz yüze eğitimden ve toplantılardan farklı olarak online eğitim ve sanal işyeri platformları; materyalleri günün herhangi bir zamanında, eğitimden günler sonra bile tekrar tekrar okuyabilme ve pratik yapabilme imkanı sağlıyor. Öğrenme yolu özelliği sayesinde organize bir öğrenme içeriği sunuluyor ve öğrenciler bir sonraki adımı açıkça görebiliyor.
Vedubox hakkında:
EtgiGrup Hacettepe Teknokent’te bulunan Ar-Ge ofisinde e-eğitim konularında yazılım geliştirmekte, müşterilerine video ve dijital içerik geliştirme hizmetleri sağlamaktadır. Vedubox, EtgiGrup tarafından geliştirilen, uzaktan eğitime yönelik entegre bir LMS (Learning Management System) yazılımdır. Vedubox, Türkiye’de geniş bir müşteri tabanı olan ve bu konularda yetkinliği bulunan az sayıdaki Ar-Ge ve yazılım firmalarından birisidir.
33 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Türkiye Mavi FMGAZETEMİZ


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.93247.9641
Euro9.38769.4252
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret169681