www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

www.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Hatay’da da ‘yetersiz bakiye’ sesi Mastercard’la tarih oluyor

10/09/2020

Ödeme teknolojilerinin lider markası Mastercard, kent yaşamını kolaylaştıran akıllı çözümlerle yaşamlara değer katmaya devam ediyor. Hatay Kart sahipleri, yeni mobil uygulama aracılığı ile

Hatay’da da ‘yetersiz bakiye’ sesi Mastercard’la tarih oluyor
Ödeme teknolojilerinin lider markası Mastercard, kent yaşamını kolaylaştıran akıllı çözümlerle yaşamlara değer katmaya devam ediyor. Hatay Kart sahipleri, yeni mobil uygulama aracılığı ile Masterpass’e kayıtlı banka veya kredi kartlarını kullanarak bakiye yüklemesi yapabiliyor.
Her geçen gün karmaşıklaşan ve kalabalıklaşan şehirlere yönelik akıllı çözümlerle, kent sakinlerinin ve ziyaretçilerine değer katan Mastercard, Hatay Kart yüklemelerinin de hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasına imkan veriyor. Mastercard tarafından yapılan bir araştırma Türkiye’de toplu taşıma kullanan her dört yolcudan birinin günde ortalama 2 kez araç değiştirdiğini gösteriyor. Yolcular için en endişe veren konulardan biri de “yetersiz bakiye” sinyali. Türkiye’de toplu taşıma ödemelerini 2016 yılında dijitale taşımaya başlayan Mastercard, böylece “yetersiz bakiye” sorununu da ortadan kaldırıyor.
Artık Hatay’da yaşayan veya kenti ziyaret edenler Hatay Kart yüklemelerini cep telefonları üzerinden yapabiliyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, Mastercard altyapısı da kullanılarak ile geliştirilen Hatay Kart uygulamasına giriş yapan kullanıcılar, bakiye yüklemesi için Masterpass’e kayıtlı kartlarını kullanabilecek. Masterpass’e daha önce kartını kaydeden kullanıcılar, ödeme yapmak istedikleri kartı seçerek bakiye yüklemesini yapabilecek. Masterpass’le ilk defa tanışanlar ise, kullanmak istedikleri banka veya kredi kartlarını sisteme sadece bir kez kaydederek, her seferinde yeniden bilgi girişi yapmadan bakiye yüklemelerini gerçekleştirebilecek.
Mastercard tarafından Londra, Şikago, Kiev gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde sunulan toplu taşıma ödeme çözümleri, Türkiye’de de temassız ödeme ve online yükleme hizmetleri olmak üzere 30’u aşkın ilde kent sakinlerinin hayatını kolaylaştırıyor.
80 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Türkiye Mavi FMGAZETEMİZ


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.93247.9641
Euro9.38769.4252
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret169444