www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

www.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

İSTEC Kurumları bünyesinde kurulan özel okulun açılışına siyaset, iş dünyası ve eğitim camiasından birçok kişi katıldı. Türkiye’nin ilk mühendislik Fen teknoloji lisesi Dünyanın 3. STEM FOCUS Okulu Sarıçam ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi Hekim Köy

GÖRKEMLİ VE YOĞUN KATILIMLA İSTEC 3. STEM FOCUS OKULU AÇILDI.

İSTEC Kurumları bünyesinde kurulan özel okulun açılışına siyaset, iş dünyası ve eğitim camiasından birçok kişi katıldı.

Türkiye’nin ilk mühendislik Fen teknoloji lisesi Dünyanın 3. STEM FOCUS Okulu Sarıçam ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi Hekim Köy Bulvarı üzerinde ISTEC okulları Özel Adana Çınarlı Fen Teknoloji Lisesi Görkemli bir açılışla 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına merhaba dedi.

İstiklal Marşı ve saygı Duruşunun ardından açılış konuşması yapan Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Burcu Yavuz, Okulumuz Steam Eğitim Modelini Uygulayacak Olan Ve Bütün Derslerde Uygulamalı Eğitimi Esas Alan Fen Ve Teknoloji, Lisesi Olarak Adana Sarıçam’da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Merhaba Demiştir dedi.

Yavuz, konuşmasını şu cümlelerle bağladı;Dünyada Her Şey İçin, Medeniyet İçin, Hayat İçin, Muvaffakiyet İçinen Hakiki Mürşit İlimdir, Fendir. İlim Ve Fennin Haricinde Mürşit Aramak Gaflettir, Cehalettir, Dalalettir diyerek sözlerini tamamladı.

 Okulun kurucusu Fatma Arlı ise yaptığı konuşmasında Hedef 2023 Eğitim Politikasına Rol Model Olacağı Düşünülen Uygulamalı Deneysel Eğitim Sisteminin İçine Sanatı Da Alarak Türkiye’nin İlk Mühendislik Fen Teknoloji Lisesi Ve Dünyanın 3. Steam Focus Okulu Olmayı Kendilerine  İlke Edindiklerini belirterek,şunları söyledi; Bu Doğrultuda Milli Eğitimin Belirlediği Fen Ve Teknoloji Müfredatına Ek Olarak Seçmeli Dersler Okulumuzda Verilmektedir. Bunlar; Autocad, Solidworks, 3 Boyutlu Makina Tasarım, Grafik Programları, Orcad , Labriew Gibi Yazılımlarla , 3d Yazıcı Ve Cvc Torna Makinalarında Gençlerin Kendi Cihazlarını Tasarlayıp , Yerli Üretim Atağında Analitik Düşünebilen , İnovatif Dizayn Kaabiliyeti Yüksek , Uygulamaya Dönük Becerileri Gelişmiş Genç Mühemdis Ve Bilim İnsanları Yetiştirmek İçin İmkanlar Sunmaktayız.

Bu Bilimsel Yolda Siz Değerli Konuklarımızın Bizlere Işık Tutacağına, Desteklerini Esirgemeyeceğine, Büyük Başarılara İmza Atacağımıza İnanıyor, Ülkemizin Gençlerine Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke Ve İnkılapları Işığında Aydınlatacağımıza Söz Veriyoruz. Açıklamasında bulundu.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ise yaptığı konuşmasında Ülkemizin kalkınmasında, millet ve ülke siyoniminde,insan ve devlet olgusunda, insanla birlikte gelişen ve eğitimle şekillenen ,zihin ataklarıyla bir ülke kalkınmasında, olmazsa olmazımız ve vazgeçilmezimizdir.

Yeni açılan eğitim kurumumuz Başta Adana’mıza ’ ve bütün eğitim camiamıza hayırlı oldun Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dedi.

Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesi kesildi.

Okulun bölümleri birlikte gezilerek yetkililerden bilgi alındı.155 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RADYOLAR
GAZETEMİZ
....
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam214
Toplam Ziyaret89958
FİKSTÜR
BRT