www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Yüreğir Belediyesi'ne ilçede bulunan mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının sosyal gelişim ve eğitimine katkı sağlamak amacıyla , içi çocuk dostu alana çevrilen maliyeti 1.3 milyon olan mobil araç

UNICEF'TEN YÜREĞİR'E MOBİL SINIF

YÜREĞİR BELEDİYESİ 1.3 MİLYON MALİYETLİ

MODERN MOBİL BİR ARACA KAVUŞTU

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Yüreğir Belediyesi'ne ilçede bulunan mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının sosyal gelişim ve eğitimine katkı sağlamak amacıyla , içi çocuk dostu alana çevrilen maliyeti 1.3 milyon olan mobil araç hibe etti. Araçta aynı anda yaklaşık 30 öğrenci aynı anda eğitim görebilecek.

Araç,3 dingilli dorse,13.60 metre uzunluğu olan,2.550 cm genişliği, kutular açıldığında iç genişliği 5 metre ulaşıyor. Araçta 20 KW dizel jeneratör, 2 adet 12.000 btü klima mevcut. Çocuklar için bilgisayar, projeksiyon cihazı, perde, yazı tahtası, minderler, armut koltuk, mutfak, mikrodalga fırın,buzdolabı,su sebili, engelli ve normal çocuk WC'leri mevcut. Yangına ve hırsızlığa karşı alarm sistemi de olan tam donanımlı araç düzenlenen törenle Yüreğir Belediyesi'ne hibe edildi.

İmza töreninde bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir'e önemli bir hizmeti daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek ''Daha önce çadırda kalan ve mevsimlik tarım işlerinde çalışan ailelerin çocuklarını ''Çadırdan Okula'' projemizle Doğankent Kültürevinde eğitim veriyorduk. Bu projemiz ödüllü bir projeydi. Projemiz çocuk hakları konusunda ortaokul sosyal bilgiler 5. ci sınıf ders kitaplarında ders konusu bile olmuştu.

UNICEF ile görüşmemiz sonucunda çocuklarımızın bulundukları ortamda eğitimine ve öğretimine katkı sağlamak amacıyla mobil araç desteği aldık. Bundan sonra mevsimlik tarım işlerinde çalışan ailelerimizin çocukları Yüreğir Belediyesine kazandırdığımız modern mobil sınıf ile eğitimlerine devam edeceklerdir. Ben bu anlamda bu projede emeği geçen bütün çalışanlarımıza ve UNICEF'e teşekkür ediyorum.'' dedi.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerektiğini belirten Başkan Çelikcan ''Her şeyin başı eğitim. Geleceğimizi iyi yetişmiş nesillerle garantiye alırız. Yüreğir'e kazandırdığımız mobil araçla hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz.'' şeklinde konuştu.56 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RADYOLAR
GAZETEMİZ
....
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret45228
FİKSTÜR
BRT