www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Genç kadrosuyla ve yazarlarıyla bu köklü geleneğe yeni bir soluk kazandıran Dahi Yayıncılık, yayıncılık sektöründe kazandığı tecrübe ile yazarlara ve yazar olmak isteyenlere, yazarlık yolculuğunda danışmanlık yaparken yeni yazarların heyecanını

Akif Manaf’ın yeni kitabı “Hırs”Dahi Yayıncılık etiketiyle yayınlandı!

Genç kadrosuyla ve yazarlarıyla bu köklü geleneğe yeni bir soluk kazandıran Dahi Yayıncılık, yayıncılık sektöründe kazandığı tecrübe ile yazarlara ve yazar olmak isteyenlere, yazarlık yolculuğunda danışmanlık yaparken yeni yazarların heyecanını paylaşmaya devam ediyor.

Tarihi çok eskilere dayanan yazın ve matbaa geleneği ile dinamik, yenilikçi kadrosunu buluşturan Dahi Yayıncılık, Akif Manaf’ın merakla beklenen yeni kitabı; “Hırs”ı yayınladı.

Hırsı tutkulu, sonu gelmeyen bir arzu olarak tanımlayan ünlü yazar bu kitabında hırsın aşılırsa, dünyanın tamamen farklı bir yere dönüşeceğinin altını çiziyor. Manaf; “İnsanlar hırsı aşarak değişmek zorundalar.” diyor.

“Hırs” Hakkında:

Bir insanı yavaş yavaş yakarak öldüren ateşin kasvetli alazıdır hırs. İktidar hırsının ateşi her yürekte yanar ve insanı kül eder. Bu hırs türü köleliğe neden olmuş ve insanlığı pek çok yönden çökertmiş, çirkin ve yıkıcı bir türdür.

Hırslı insan hırs objesine ulaştığında, orada yeni bir “cehennem” onu bekler. Bu hırs cehenneminden kurtulmak için insan hırstan vazgeçme isteği olmadan hırs olgusunun özüne dikkatlice bakmalı ve onu anlamaya çalışmalıdır.

Hırs ve yozlaşma bulaşıcıdır. Hırslı insan yozlaşmış birinin yasadışı araçlar kullandığını görürse ve aynı araçları kullanmadığı takdirde hırs yarışını kazanamayacağını anlarsa, aynı araçları kullanmak zorunda kalır ve yozlaşır.

Hırs tutkulu, sonu gelmeyen bir arzudur ve bu arzu gerçekleşmezse, kişi hayal kırıklığına uğrar ama gerçekleşirse, kişi tatminsiz olur. İşte hırs ıstırabı budur! Her ne olursa olsun hayal kırıklığı ve tatminsizlik kişinin peşini bırakmaz ve sürekli bir sürü yeni arzular ve hırslar ortaya çıkar.

Hırs aşılırsa, dünya tamamen farklı bir yere dönüşecektir. O yüzden insanlar hırsı aşarak değişmek zorundalar. Çünkü dünya yeryüzündeki bütün canlı varlıkların bir yansımasıdır. Bu nedenle bireysel hırs ve sebep olduğu kaos küresel kaosa neden olmaktadır.77 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RADYOLAR
GAZETEMİZ
....
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret50947
FİKSTÜR
BRT