www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Toroslar EDAŞ alt yapı ve enerji yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Adana’nın Feke ilçesi Kocayurdan, Olucak, Mansurlu Mahallesi güzergâhında bulunan yaklaşık 32 kilometrelik enerji nakil hattının yenilenmesiyle kırsal bölgedeki 34 mahalle kesin

Toroslar EDAŞ'tan Adana’nın Feke ve Kozan ilçesine Enerji Nakil Hattı Projesi ile 7 Milyon TL’lik Yatırım

Toroslar EDAŞ alt yapı ve enerji yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Adana’nın Feke ilçesi Kocayurdan, Olucak, Mansurlu Mahallesi güzergâhında bulunan yaklaşık 32 kilometrelik enerji nakil hattının yenilenmesiyle kırsal bölgedeki 34 mahalle kesintisiz ve sürdürülebilir enerjiye ulaşacak.

Toroslar EDAŞ, Adana’nın Feke ilçesindeki kırsal ve ulaşımı zor olan bölgelerde kesintisiz enerji sağlamak amacıyla alt yapı çalışmalarını tamamladı. Proje kapsamında 13 köyün ve çevre mahalle yerleşkelerinin enerji ihtiyacının sürdürülebilir şekilde karşılanması amacıyla yaklaşık 32 kilometrelik enerji nakil hattı çalışmaları gerçekleştirildi.

Adana’nın 13 bölgesi için 7 milyonluk yatırım

Feke ilçesinde yer alan; Olucak, Kızılyer, Belenköy, Yaylapınarı, Bağdatlı, Süphandere, Gürümze, Güzpınarı, Gedikli-Suçatı, Yerebakan, Tortulu, Kısacıklı, Kayadibi, Konakkuran, Koçyazı, Değirmenciuşağı, Çandırlar, Hıdıruşağı, Bahçecik, Ormancık, Gaffaruşağı, Kaleyüzü, Musalar, Ortaköy, Mansurlu, Çondu, Şahmuratlı, Oruçlu ve Kozan ilçesinde yer alan Görbeyaz, Akkaya, Kapukaya, Yukarıgeçili, Işıkkaya-Yongalı mahallelerinde gerçekleşen çalışmalarda, nakil hattı ve şebeke projeleri için toplam 7 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Ayrıca Kayseri'ye bağlı olan Aşağı Burhaniye ve Yukarı Burhaniye mahallelerinin de enerji arzı bu hat üzerinden sağlanacak.

Nisan ayında başlayan tesis çalışmasında, 3 adet dağıtım merkezi, 5 adet monoblok köşk, 31,5 km’lik hat ve 217 adet enerji nakil direği hat güzergâhına tesis edildi. Bu çalışmalarla birlikte bölgede bulunan 5000 kullanıcının daha kaliteli elektrik dağıtım hizmeti alması sağlanmıştır.89 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RADYOLAR
GAZETEMİZ
....
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam165
Toplam Ziyaret59790
FİKSTÜR
BRT