www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

www.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Medeniyetlere beşiklik eden Çukurova bölgesinin zengin mutfak kültürünü ve eşsiz lezzetlerini gastronomi dünyasına tanıtan Adanalı ve Hataylı aşçılar, geleceğin mutfak şeflerinin yetişmesi için güç birliği yaptı. Her iki ilin usta aşçıları Arsuz İlçe

Adana ve Hataylı usta aşçılar, mutfak sanatlarına gönül veren gençlere yeteneklerini ve hünerlerini gösterme fırsatı sundu, bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Çukurovalı aşçılar geleceğin mutfak şeflerine güç verdi

Medeniyetlere beşiklik eden Çukurova bölgesinin zengin mutfak kültürünü ve eşsiz lezzetlerini gastronomi dünyasına tanıtan Adanalı ve Hataylı aşçılar, geleceğin mutfak şeflerinin yetişmesi için güç birliği yaptı. Her iki ilin usta aşçıları Arsuz İlçesi’nde düzenlenen Liselerarası Yemek Yarışması’nda geleceğin lezzet sihirbazlarına yeteneklerini ve hünerlerini gösterme fırsatı verdi.

MİLLİ EĞİTİM İLE TAŞPAKON DAYANIŞMASI

 Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) arasında imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında Arsuz Kaymakamlığı’nın himayesinde ikincisi düzenlenen Liselerarası Yemek Yarışması, Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Konfederasyona bağlı Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üyesi Hatay Aşçılar Pastacılar Derneği (HAŞPADER) ile Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği’nin (ADAPADER) işbirliğinde düzenlenen yarışmada Hatay genelindeki 16 liseden öğrenciler katıldı.

 GENÇ AŞÇILARA YENİ UFUKLAR AÇTILAR HAŞPADER

Başkanı Özgür Dede, Başkan Yardımcısı Murat Aydın, ADAPADER Başkan Yardımcısı Metin Ertürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Gülbeden ve Nesrin Aslan, genç aşçılara yeni ufuklar açtı. Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez’in ilgiyle takip ettiği yarışmada liseliler Hatay’a özgü yemekleri hazırladı. Yarışmada jüri olarak görev yapan Çukurovalı mutfak şefleri, söyleşilerde ise bilgi ve deneyimlerini genç nesle aktardı. UNESCO Gastronomi Kenti ilan edilen Hatay’ın tanıtımı için önem taşıyan yarışmada Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinciliği kazandı. Defne Nimet Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinciliği, Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncülüğü elde etti. İskenderun Sahil Kız Meslek Lisesi ise Merid ödülünü almaya hak kazandı. Kabak Borani Çorbası ve Sacoruğu’nun damakları çatlattığı yarışmada dereceye giren öğrenciler bıçak setiyle ödüllendirildi.84 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RADYOLAR
....
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam259
Toplam Ziyaret91216
FİKSTÜR
BRT