www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

www.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Akenerji, hidroelektrik santral yatırımlarının bulunduğu bölgelerdeki okullarda eğitim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Akenerji uzmanları Adana’da toplam 1215 öğrenci ve 69 öğretmene hidroelektrik santrallerini tanıttı.

Akenerji’nin HES yatırımlarının bulunduğu bölgelerdeki eğitim çalışmaları hız kesmeden sürüyor

Akenerji Adana’daki öğrencileri ve yerel halkı hidroelektrik santralleri ve olası tehlikelere karşı alınan güvenlik önlemleri hakkında bilgilendirdi

Akenerji, hidroelektrik santral yatırımlarının bulunduğu bölgelerdeki okullarda eğitim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Akenerji uzmanları Adana’da toplam 1215 öğrenci ve 69 öğretmene hidroelektrik santrallerini tanıttı. Çevredeki vatandaşların olası kazalara karşı korunması için şirket tarafından alınan güvenlik önlemeleri hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra, yöre halkı tarafından da dikkat edilmesi gereken hususlar da paylaşıldı.

Türkiye’de enerji sektörünün öncü kuruluşlarından Akenerji, 2013 yılından bu yana sürdürdüğü ‘HES Bilgilendirme Toplantıları’na devam ediyor. Adana’da gerçekleştirilen eğitimlerde Akenerji Çevre, Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü ve santral yetkilileri hidroelektrik santralleri etrafında alınan güvenlik önlemleri ve santrallerin çalışma prensipleriyle ilgili öğrencilere bilgiler verdi.

Akenerji eğitimlerine toplamda 1215 öğrenci ve 69 öğretmen katıldı. Eğitimler sırasında 00 adet bilgilendirici broşür ve 16 adet de afiş dağıtıldı.

Akenerji’nin HES Eğitimlerinin düzenlendiği okullar Karacaoğlan İlk/Orta Okulu, Himmetli İlk/Orta Okulu ve Lütfiye Ayşe Baytok Yatılı Bölge Okulu oldu.

 Adana’nın Feke ve Himmetli ilçeleri ve bölgedeki diğer okullarda düzenlenen eğitimlerde Akenerji’nin devreye aldığı “FEKE 1- FEKE 2- HİMMETLİ ve GÖKKAYA” Hidroelektrik Santralleri çevresinde yaşayanların güvenlikleri için dikkat etmesi gerekenler ve “sesli ve ışıklı uyarı sistemleri” detaylı şekilde anlatıldı.

Toplantılarla öğrencilerin ve öğretmenlerin bilinçlenmesi sağlandı. Yapılan sunumlar sayesinde çocuklar, yenilenebilir enerji ve elektrik üretimi ile ilgili detaylı bilgi sahibi oldu. Sunumların sonunda öğrenciler HESler ve Akenerji’nin bölgedeki yatırımları ile ilgili sorular sorup, uzmanlarımızdan bilgi aldılar.

Akenerji, HES bilgilendirme toplantılarına yatırımlarının bulunduğu diğer bölgelerde de devam edecek ve bölge halkının bilgilendirilmesi sağlanacak.49 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RADYOLAR
....
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam269
Toplam Ziyaret91226
FİKSTÜR
BRT