www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

www.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Ceyhan bütün tarihsel birikimine ve büyüme seyrine karşılık olarak hak ettiği şekilde yönetilemedi. Ceyhan ekonomisi can çekişiyor. Onlarca fabrika yüzlerce iş yeri kapandı.

Başkan Selçuk Kanlı;’’ Ceyhan ekonomisi can çekişiyor. Onlarca fabrika yüzlerce iş yeri kapandı.’’

Ceyhan 6 Ocak Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Selçuk Kanlı, 'Türkiye 2019 yılı Mart ayında yeni bir yerel seçime gidiyor.

Başkan Kanlı;’’Bugün Türkiye tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşıyor.’’

Ceyhan 6 Ocak Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Selçuk Kanlı;’’Böyle bir ortamda yerel seçime giderken Ceyhan gibi köklü tarihsel geçmişi olan Ceyhan'ı yönetmek gibi zor ve halka hizmet açısından onur duyacağım bir göreve Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday adayı olarak talip olduğumu ilan ediyor bu girişimimi basın kamuoyuna duyuruyor.

Ceyhan bütün tarihsel birikimine ve büyüme seyrine karşılık olarak hak ettiği şekilde yönetilemedi.  Ceyhan ekonomisi can çekişiyor. Onlarca fabrika yüzlerce iş yeri kapandı.

Özellikle sanayi alanında üretime dayalı ekonominin neredeyse ortadan kalkması Ceyhan'ı on binlerce işsizi olan bir kent haline getirdi. Tarım alanında ise üretici ise zor durumda.

Hiç kimse Ceyhan'ın iyi yönetildiğini söyleyemez. Bunun için  açlığı yoksulluğu işsizliğiyle  Ceyhan'ın bugün geldiği noktaya bakmak yeterlidir.

Ceyhan'da ekonomik yaşamın bu hale gelmesi sadece ülkedeki krizin değil kentin kötü yönetilmesinin de payı bulunmaktadır.

Çünkü Ceyhan'a yatırım olanaklarının önü açılmamıştır. Bu yanıyla Ceyhan'ın sahip olduğu olanaklar ve dinamikler değerlendirilemediği için kentin toplumsal yaşamı bitmiş kültürel açıdan da gerilemiştir.

Ekonomik olarak çöküşe geçen Ceyhan işsizliğin  pençesinde boğuşurken yoksulluk artmıştır hırsızlık  artmıştır.

Dahası  bugünkü  yerel yönetim on yıllardır uyguladığı politikayla  bir zamanlar sosyal ve kültürel açıdan ileri ilerici olan Ceyhan gericileştirilmektedir.

Ekonomik ve toplumsal kalkınmanın temeli kültürdür. Gerici yaklaşım ve uygulamalar bir kenti her açıdan geriye götürür ve gericileştirir. Ceyhan'ın her zaman ilerici ve aydınlık bir yanı vardır.

Ben Ceyhan'ı yönetmeye değil sizlerle Ceyhan halkıyla birlikte yönetmeye talibim.
Sosyal demokrasinin en önemli yanlarından birisi toplumcu olmaksa  diğeri de şehirciliktir. Geçmişte de bugünde Gaziantep İzmir Eskişehir gibi örnekleri vardır. Ceyhan'ı da bu örnekler  arasına sizlerle  katılmak için aday adayıyım.

Ceyhan'ı en iyi biz yönetiriz. Bu  iddiamızı  kenti Ceyhan halkıyla birlikte yöneterek  kanıtlayacağız. Halkın doğrudan katılımının olduğu bir belediyecilik anlayışını savunuyorum. Göstermelik Kent Konseyi  değil  toplumun çeşitli kesimlerinin gerçek anlamda katılımının olduğu ve halkın çıkarlarını gözeten bir konsey ve belediyecilik yapılmasını  savunuyorum.

Ekonomiyi sanayiden  tarıma  turizmden çeşitli hizmet alanlarında yeniden canlandıracak ve Ceyhan  halkına hizmet edecek gerçek bir belediyecilik  yapılması için aday adayıyım.

Bugün Ceyhan'ın yerel yönetimi  sanayicisini dışlayan  esnafı hesaba almayan kentin aydınlarını görmezden gelen halkı kendisine tebaa sayan bir belediyeciliktir.

Bugün Ceyhan Belediyesi  halkın  belediyesi değildir. Belediye kimsenin değildir ve kimsenin siyasi çöplüğü  değildir. Ceyhan'da halkın çıkarlarına hizmet eden çağdaş bir belediye yönetimi  gelmelidir.

Halkın belediyesi olmak için emekten halktan yana olmak gerekir.

Emekten yana ilerici ve aydınlanmacı bir yerel yönetim oluşturmak için adayım.

Halkın değer ve çıkarlarını  savunan anlayışta  bir belediyecilik adına  2019 Mart'ında ki yerel seçimlerde aday adayıyım.

Ayrıştırmak için değil  birleştirmek için adayım. Irk din dil cins ayrımı yapmadan yaşanılır bir Ceyhan  yaratmak için aday adayıyım.

Ceyhan'ı kendisiyle barışık bir kent yapmak için  modern ama geçmiş kültürün  izlerini  korumak için  aday adayıyım.

Yüzünü bugünün ya da geçmişin bağnazlıklarına değil  geleceğin  aydınlığına  dönmüş bir Ceyhan  yaratmak  için aday adayıyım. Ceyhan'ı, Ceyhan halkıyla birlikte yönetmek için aday adayıyım.

Partili diğer aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Hep birlikte  partimiz ve halkımızın  çıkarları  için ortak mücadele  edeceğimize inanıyorum...

Her şey daha güzel bir Ceyhan daha insanca bir kent  yaşamı için...

Adana Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi adayı değilim böyle bir çalışmamda yok ve olamaz.’’ Dedi.826 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RADYOLAR
GAZETEMİZ
....
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam219
Toplam Ziyaret89963
FİKSTÜR
BRT